Κυριακή Α΄ των Νηστειών ή της Ορθοδοξίας, 21η Μαρτίου 2021, στην περιώνυμη Μονή Οσίου Δαυίδ εν Ευβοία (όπου και ο Τάφος του Οσίου Ιακώβου του Τσαλίκη), έγινε κατανυκτικό Ιερατικό Συλλείτουργο και Λιτάνευση των Αγίων Εικόνων, προεστώτος του Καθηγουμένου, Αρχιμανδρίτου Γαβριήλ Εμμανουηλίδου. Πιστοί δεν παραστάθηκαν, εξαιτίας των περιορισμών έναντι του φονευτή Κορονοϊού.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου