Σήμερα, Κυριακή της Τυρινής 14.03.2021, τελέστηκε στο ναΰδριο της Θεολογικής Σχολής και Μονής της Χάλκης, ο Όρθρος και η Θεία Λειτουργία, χοροστατούντος από του παραθρονίου του Καθηγουμένου, Θεοφ. Επισκόπου Αραβισσού κ. Κασσιανού. Εκκλησιάστηκαν πιστοί από το νησί, τηρουμένων των μέτρων προς αποτροπήν εξαπλώσεως της πανδημίας. Το απόγευμα έγινε ο Α΄ Κατανυκτικός Εσπερινός.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου