Στην Ιερά Πατριαρχική Σκήτη Αγίου Σπυρίδωνος Χάλκης, της οποίας η φροντίδα έχει ανατεθεί στην Θεολογική Σχολή, τελέστηκε σήμερα, προεόρτια της Θείας Μεταμορφώσεως του Σωτήρος Χριστού, η Θεία Λειτουργία. Εκκλησιάστηκαν πιστοί από το νησί και την πόλη, τηρουμένων των μέτρων προστασίας προς αποτροπή της εξάπλωσης της πανδημίας.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου