Σήμερα το πρωί, 8.9.2021, εορτή των Γενεθλίων της Παναγίας, εόρτασε για πρώτη φορά ο νεοπαγής και νεοεγκαινιασθείς Ναός Παναγίας της Λιμνιώτισσας Κερίου Ζακύνθου - παρεκκλήσιο της Ενορίας αυτής. Ευάριθμοι πιστοί συμμετείχαν στην Θεία Λειτουργία, στην οποία συλλειτούργησαν ο Αρχιμανδρίτης Νικόδημος Κεφαλληνός και ο οικείος Εφημέριος, Μ. Οικονόμος Ιωάννης Παράσχης.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου