Πρωί Κυριακής Β΄ Λουκά, ημέρα Μνήμης του Αγίου Διονυσίου του Αρεοπαγίτου, στον Ναό της Παναγούλας Βανάτου εν Ζακύνθω, ιερουργούντος του Εφημερίου π. Παναγιώτη Καποδίστρια και ψαλλόντων των κ.κ. Σταματίου Ζούλα, Σπυρίδωνος Σαρατσένου και Σπυρίδωνος Δρογγίτη. Ο κ. Ζούλας, εξάλλου, ομίλησε κατάλληλα κι εμπνευσμένα απ' άμβωνος προς το εκκλησίασμα. Παρέστη συμπροσευχόμενος ο π. Νικόλαος Αβούρης.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου