Την Ελληνορθόδοξη Κοινότητα της Παναγίας Χρυσελεούσης και Αγίας Μαρίνης Stoke-on-Trent επισκέφθηκε ο Θεοφιλ. Επίσκοπος Μελιτηνής κ. Μάξιμος την Κυριακή της Σαμαρείτιδος. Συλλειτούργησε ο ιερατικώς Προϊστάμενος του Ι. Ναού, Πρεσβύτερος κ. Γεώργιος Παππάς. Οι πιστοί ενθουσιασμένοι υποδέχθηκαν τον Επίσκοπο Μελιτηνής στην ενορία της Αγίας Μαρίνης ενώ ο Θεοφιλέστατος εξέφρασε την χαρά του να βρίσκεται σε αυτή την μικρή και ευλογημένη Κοινότητα.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου