Στην Ιερά Πατριαρχική Σκήτη του Αγίου Σπυρίδωνος Χάλκης τελέστηκε απόψε, Παρασκευή 12 Αυγούστου 2022, ο Εσπερινός της αποδόσεως της εορτής της Μεταμορφώσεως μετά της ακολουθίας του Μικρού Παρακλητικού Κανόνος προς τιμήν της Υπεραγίας Θεοτόκου, τελευταίου για φέτος, χοροστατούντος από του παραθρονίου του Καθηγουμένου, Θεοφ. Επισκόπου Αραβισσού κ. Κασσιανού.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου