Εσπέρας 29ης Νοεμβρίου 2022, στον Ναό Αγίου Χαραλάμπη στο Ποτάμι Ζακύνθου, εψάλη εόρτιο Εσπερινός, τιμώντας τον Άγιο Απόστολο Ανδρέα. Εκεί θησαυρίζονται καλαίσθητη εικόνα και απότμημα Λειψάνου του Πρωτοκλήτου. Ομίλησε κατάλληλα ο κ. Σταμάτιος Ζούλας, Μάστερ Θεολογίας. Για την ευπρέπεια της βραδιάς μερίμνησε δεόντως ο οικείος Εφημέριος, Αρχιμανδρίτης Νικόδημος Λιοντάκης.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου