Τον Σεβ. Μητροπολίτη Ζακύνθου κ. Διονύσιο Δ΄ επισκέφτηκαν σήμερα το πρωί, 21 Δεκεμβρίου 2022, στα Γραφεία της Ι. Μητροπόλεως, μαθητές από το Γυμνάσιο Λιθακιάς Ζακύνθου, οι οποίοι έψαλαν τα Κάλαντα των Χριστουγέννων, συνοδευόμενοι από καθηγητές τους. Ο πνευματικός Πατέρας της Ζακύνθου τούς ευχήθηκε τα δέοντα για τα μαθήματα και τη ζωή τους!
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου