Απόγευμα Κυριακής, 11ης Δεκεμβρίου 2022, στον παραθαλάσσιο γραφικό Ναό του Αγίου Σπυρίδωνος στη θέση Σγούρνες του Αργασίου Ζακύνθου, εόρτιος Εσπερινός, χοροστατούντος του οικείου Ποιμενάρχου Σεβ. Μητροπολίτου Ζακύνθου κ. Διονυσίου Δ΄. Ευάριθμοι προσκυνητές προσήλθαν στη χάρη του Αγίου. Το ψαλτήρι τίμησε καλλίφωνος Χορός Ιεροψαλτών, υπό την διεύθυνση του Μουσικού και Ιεροψάλτου κ. Αντωνίου Κλάδη. Ανήκουν πολλά "εύγε" στον Εφημέριο, Μ. Οικονόμο Παναγιώτη Πόθο, για την προετοιμασία της εορτής!
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου