Πρωί Θεοφανίων 2023, με το ιουλιανό ημερολόγιο (19.1), στη Βασιλική της Γεννήσεως Βηθλεέμ, συλλειτούργησαν ο Σεβ. Μητροπολίτης Ζακύνθου κ. Διονύσιος Δ΄ και ο οικείος υπεύθυνος του Προσκυνήματος, Σεβ. Μητροπολίτης Διοκαισαρείας κ. Βενέδικτος. Ανάμεσα στο πολυπληθές εκκλησίασμα της εορτής, προσκυνητές από τη Ζάκυνθο.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου