Το απόγευμα της Κυριακής, 7.5.2023, συνεχίστηκαν οι επισκέψεις φιλότεχνων στην Έκθεση Ζωγραφικής "Πάσχα χρωμάτων γοερών" της Κωνσταντίνας Δήμζα, που έχει οργανωθεί από το Μορφωτικό Κέντρο Λόγου Ενορίας Βανάτου "Αληθώς" και στεγάζεται στην αίθουσα της Ενοριακής Βιβλιοθήκης Βανάτου, όπου είναι και η έδρα του "Αληθώς".
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου