Εσπέρας 4ης Δεκεμβρίου 2023, στον πανηγυρίζοντα Ναό της Αγίας Βαρβάρας Κήπων πόλεως Ζακύνθου, εψάλη Παρακλητικός Κανόνας προς την Αθληφόρο. Προέστη ο Γενικός Αρχιερατικός Επίτροπος π. Παναγιώτης Καποδίστριας, πλαισιώνοντας τον οικείο Εφημέριο π. Ιωάννη Κλάδη. Έψαλε ο κ. Διονύσης Αλαμάνος. Παρέστη συμπροσευχόμενος ο Οικονόμος Σταυροφόρος Πέτρος Μαρούδας.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου