Την Δευτέρα του Πάσχα, 6η Μαΐου 2024, στην περιφανή Βασιλική της Γεννήσεως εν Βηθλεέμ, έλαβε χώραν Ευχαριστιακή Σύναξη, προεστώτος του οικείου αρχιερατικώς υπευθύνου, Σεβ. Μητροπολίτου Διοκαισαρείας κ. Βενεδίκτου. Μετά την Θεία Λειτουργία, έγινε το παραδοσιακό σπάσιμο των πιθαριών από το κωδωνοστάσιο του Προσκυνήματος, ο δε Μητροπολίτης πετούσε προς όλους δάφνες, ως σύμβολα νίκης του κράτους του θανάτου από τον Αναστάντα.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου