Εσπέρας 22ας Ιουλίου 2014, χοροστατούντος του Σεβ. Μητροπολίτου Ζακύνθου Διονυσίου Δ΄. Σύντομη ομιλία για την αναγκαιότητα της συσπείρωσης των τοπικών κοινωνιών μας μέσα στην διασώζουσα κιβωτό της Εκκλησίας, τηρώντας απαρέγκλιτα τις πατρικές παραδόσεις μας, έκανε ο Γενικός Αρχιερατικός Επίτροπος π. Παναγιώτης Καποδίστριας.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου