Πρωί Κυριακής, 28ης Φεβρουαρίου 2016, στον Ελληνορθόδοξο Ναό της Υπαπαντής, προεστώτος του Σε. Μητροπολίτου Φιλαδελφείας κ. Βενεδίκτου (της Σιωνίτιδος Εκκλησίας). Κατά την διάρκεια της θ. Λειτουργίας καθιερώθηκε μια νέα θεομητορική εικόνα της Τριχερούσας (μια από τις δέκα εικόνες, τις οποίες προσέφερε ευσεβής δωρητής), ενώ έγινε και ο σαραντισμός ενός νεογέννητου τέκνου Ενοριτών.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου