Μητροπολίτης Μεσσηνίας Χρυσόστομος: "Ο Σταυρός του Χριστού αποτελεί το κριτήριο του ήθους μας και της ζωής μας". Ευλογίες σήμερα για την ενορία μας η Θεία Λειτουργία και το κήρυγμα από τον σεπτό Ποιμενάρχη μας. Είθε ο Τίμιος Σταυρός να είναι ο οδοδείκτης μας στην πνευματική πορεία της πρόσκαιρης ζωής μας.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου