Πρωί της Κυριακής της Αγίων Πάντων (3ης Ιουνίου 2018, με το νέο ημερολόγιο), στον Καθεδρικό Ναό του Χριστού Σωτήρος της Μόσχας. Της Θείας Λειτουργίας προέστη ο Πατριάρχης Μόσχας και πάσης Ρωσίας κ. Κύριλλος, ενώ έγινε και η χειροτονία του Επισκόπου Gorodishchensky κ. Θεοκτίστου. Έλαβε μέρος και ο παρεπιδημών Μητροπολίτης Δωδώνης κ. Χρυσόστομος.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου