Πρωί Σαββάτου μετά τα Χριστούγεννα, 28η Δεκεμβρίου 2019, στο Παρεκκλήσιο του Αγίου Ιωάννου του Χρυσοστόμου της κατοικίας του Σεβ. Μητροπολίτου Δωδώνης κ. Χρυσοστόμου εν Ζακύνθω, χειροτονήθηκε από τον Σεβ. Δωδώνης στον δεύτερο βαθμό της ιερωσύνης, αυτόν του Πρεσβυτέρου, ο μέχρι τούδε καλλιφωνότατος Διάκονος Παναγιώτης Παράσχης. Παρών και συμπροσευχόμενος ήταν ο οικείος Ποιμενάρχης, Σεβ. Μητροπολίτης Ζακύνθου κ. Διονύσιος Δ΄.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου