Πρωί Κυριακής Τελώνου και Φαρισαίου, 21ης Φεβρουαρίου 2021, στον Ναό του Αγίου Ελευθερίου και Αγίας Άννης πόλεως των Κορφών, με ανοικτές τις πύλες, αλλά με περιορισμένους εκκλησιαζόμενους, λόγω του υπάρχοντος και ακόμη περιρρέοντος κινδύνου για τη μετάδοση του φονευτή Κορονοϊού. Λειτούργησε ο οικείος Εφημέριος, Πρωτοπρεσβύτερος Δημήτριος Κοσκινάς.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου