10.10.2021. Στον Ιερό Ναό της Κοιμήσεως της Θεοτόκου Wood Green χοροστάτησε και προεξήρχε της Θείας Λειτουργίας ο Θεοφ. Επίσκοπος Μελιτηνής κ. Μάξιμος, την Κυριακή Γ΄Λουκά. Μετά του Θεοφιλεστάτου συλλειτούργησαν οι ιερείς π. Νικόλαος Κόκκινος, π. Πέτρος Γεωργίου και ο Διάκονος Βίκτωρ Κτωράκης.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου