Σήμερα το πρωί, 25 Νοεμβρίου 2021, στο Μητροπολιτικό Παρεκκλήσιο του Αγίου Γρηγεντίου επισκόπου Αιθιοπίας, λειτούργησε ο Σεβ. Μητροπολίτης Αξώμης κ. Δανιήλ, επί τη ιερά μνήμη της Αγίας Μεγαλομάρτυρος Αικατερίνης, προσευχόμενος συνάμα υπέρ υγείας του οικείου Πάπα και Πατριάρχου, για τα σημερινά γενέθλιά του.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου