Ανάμεσα στους άλλους Αγιασμούς για το νέο σχολικό έτος, ο Σεβ. Μητροπολίτης Ζακύνθου κ. Διονύσιος Δ΄, μετέβη στην κωμόπολη του Κατασταρίου Ζακύνθου και τέλεσε τον Αγιασμό για το εκεί Γυμνάσιο και Γενικό Λύκειο. Ο οικείος Ποιμενάρχης ευχήθηκε τα καλύτερα στους μαθητές για την νέα αυτή περίοδο της μαθησιακής διαδικασίας, η οποία άρχεται σήμερα.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου