Πρωί Κυριακής προ των Χριστουγέννων, 18η Δεκεμβρίου 2022, δεύτερη ημέρα του τριημέρου εορτασμού της μνήμης του Αγίου Διονυσίου, στη Μονή Στροφάδων και Αγίου Διονυσίου εν Ζακύνθω, τελείται εόρτια Ευχαριστιακή Σύναξη, στην οποία προΐσταται αρχιερατικώς ο Θεοφ. Επίσκοπος Αμορίου κ. Νικηφόρος, ενώ ψάλλει μικρή κερκυραϊκή Χορωδία και μάλιστα από τη Λευκίμμη.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου