Αρχιερατική Λειτουργία για την Υπαπαντή του Κυρίου, στον Ναό Φανερωμένης πόλεως Ζακύνθου, τελέστηκε σήμερα, 2.2.2023, τιμώντας την εορτή, προεστώτος του Σεβ. Μητροπολίτου Ζακύνθου κ. Διονυσίου Δ΄. Το κήρυγμα της ημέρας έκανε ο Αρχιμανδρίτης Καλλίνικος Πουλής. Για την αρτιότητα της εορτής είχε μεριμνήσει δεόντως ο καλός Εφημέριος, Αρχιμανδρίτης Σεραφείμ Κονίδης.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου