Κυριακή Τελώνου και Φαρισαίου, 5 Φεβρουαρίου 2023, στον Ναό της Παναγούλας Βανάτου, για την κυριακάτικη Θεία Λειτουργία, διαρκούσης της εορτής της Υπαπαντής του Κυρίου. Τον ιερουργό Εφημέριο, π. Παναγιώτη Καποδίστρια, πλαισίωσαν από του ψαλτηρίου οι κ.κ. Σταμάτιος Ζούλας και Σπυρίδων Δρογγίτης. Ο κ. Ζούλας ομίλησε επίκαιρα κι εμπνευσμένα.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου