Στον Ι. Καθεδρικό Ναό του Αποστόλου Ανδρέου Μπέρμιγχαμ ετελέσθη ο Β’ Κατανυκτικός Εσπερινός. Τον Θεοφιλέστατο Επίσκοπο Μελιτηνής κ. Μάξιμο πλαισίωσαν ιερείς της ευρύτερης περιοχής της Κεντρικής Αγγλίας. Επίσημος ομιλητής ήταν ο ιερατικώς Προϊστάμενος του Ι. Ναού Μεταμορφώσεως του Σωτήρος Κόβεντρι, Πρωτοπρεσβύτερος κ. Θεόδωρος Πολυβίου.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου