Στην πανηγυρίζουσα Ιερά Πατριαρχική Σκήτη στην Χάλκη τελέστηκε απόψε, Σάββατο 5 Αυγούστου 2023, ο Μέγας Εσπερινός της εορτής της Μεταμορφώσεως του Σωτήρος Χριστού, χοροστατούντος του Καθηγουμένου, Θεοφ. Επισκόπου Αραβισσού κ. Κασσιανού, ο οποίος προ της απολύσεως ανέγνωσε και την ειθισμένη ευχή προς ευλόγησιν της σταφυλής, ευχόμενος στους εκκλησιασθέντες για την εορτή.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου