Σήμερα, Τρίτη 11 Ιουνίου 2024, κατά τον Θεία Λειτουργία για την εορτή των Αγίων Αποστόλων Βαρθολομαίου και Βαρνάβα, που τελέστηκε στον Πάνσεπτο Πατριαρχικό Ναό, χοροστάτησε ο εορτάζων τα ονομαστήριά του Οικουμενικός Πατριάρχης Βαρθολομαίος, συμπροσευχομένων πλήθους Ιεραρχών του Οικουμενικού Θρόνου, και άλλων Αυτοκεφάλων Εκκλησιών, κληρικών, μοναχών, και Αρχόντων Οφφικιαλίων της Μ.τ.Χ.Ε..
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου