Πρωί εορτής των Χριστουγέννων 2020 στον ιστορικό Ναό της Θείας Αναλήψεως και Αγίων Τεσσαράκοντα πόλεως Ζακύνθου, η Θεία Λειτουργία υπό του ιερουργού Εφημερίου, Πρωτοπρεβυτέρου Χαραλάμπους Κυπριώτη. Στον Ναό είχαν παρθεί τα ενδεδειγμένα μέτρα έναντι του κινδύνου εκ του Κορονοϊού. Εκκλησιάστηκαν οι προβλεπόμενοι, ενώ για τους επιθυμούντες υπεράριθμους υπήρχε προσκυνητάρι στην είσοδο του Ναού.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου