Πρωί 19ης Ιανουαρίου 2021, εορτής των Θεοφανίων με το ιουλιανό ημερολόγιο, στην περιοχή Volodymyr-Volynskyi, μικρή πόλη της ΒΔ Ουκρανίας, ο οικείος Επίσκοπος Βόλοντυμυρ-Βόλνυσκι και ο Τουριύσκι κ. Ματθαίος προέστη της Θείας Λειτουργίας στον τοπικό Ναό του Αγίου Νικολάου. Ακολούθησε η Τελετή του Μεγάλου Αγιασμού και η ευλογία δι' αυτού των ευάριθμων εκκλησιαζόμενων.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου