Πρωί 28ης Οκτωβρίου 2015, στον Ναό της Παναγούλας Μπανάτου. Την Δοξολογία τέλεσε ο Αρχιμανδρίτης Διονύσιος Λυκογιάννης - ιεροκήρυκας Ι. Μ. Ζακύνθου, του Εφημερίου απουσιάζοντος στο Ρέθυμνο. Τον πανηγυρικό της ημέρας εκφώνησε ο Διευθυντής του Γυμνασίου Βανάτου κ. Παύλος Σπίνος. Ακολούθησε μικρή παρέλαση των μαθητών και κατάθεση στεφάνων στο Ηρώο των Πεσόντων!
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου