Κυριακή, 5.2.2017, στο Καθολικό της Μονής της Αγίας Τριάδος Χάλκης. Χοροστατούντος του Θεοφιλεστάτου Επισκόπου Αρούσας και Κεντρικής Τανζανίας κ. Αγαθονίκου (Πατριαρχείο Αλεξανδρείας) και ιερουργούντος του Καθηγουμένου της Πατριαρχικής και Σταυροπηγιακής Μονής Οσίου Διονυσίου του εν Ολύμπω κ. Μαξίμου. Από του Ιερού Βήματος παρέστη συμπροσευχόμενος ο Σεβ. Μητροπολίτης Προύσης κ. Ελπιδοφόρος.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου