Πρωί Τετάρτης, 8/21 Μαρτίου 2018, ο Σεβ. Μητροπολίτης Φιλαδελφείας κ. Βενέδικτος μετέφερε το τιμαλφές Κειμήλιο της Χριστιανοσύνης, ήτοι τον Τίμιο Σταυρό του Χριστού, στο Ορθόδοξο Σχολείο του Αμμάν της Ιορδανίας, το οποίο αριθμεί 1.800 μαθητές και -σημειωτέον- ΔΕΝ ανήκει στην Ορθόδοξη Μητρόπολη του τόπου.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου