Πρωί Τρίτης της Διακαινησίμου, 7ης Μαΐου 2024, στον Ναό της Φανερωμένης Βανάτου, τιμήθηκαν με αναστάσιμη θεία Λειτουργία οι κοσμαγάπητοι ανά την Ορθοδοξία τρεις θαυματουργοί Άγιοι και Προστάτες της Μυτιλήνης: Ραφαήλ, Νικόλαος και Ειρήνη, με διπλή Αρτοκλασία Ενοριτών και άλλων πιστών από άλλη περιοχή της Ζακύνθου, ευλαβουμένων τους Αγίους.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου