Ο Αρχιμανδρίτης Νεκτάριος Μουλατσιώτης με την συνοδεία των 90 και πλέον προσκυνητών σήμερα το πρωί, 21.5.2024, συμμετείχαν στη Θεία Λειτουργία επί τη εορτή των θεοστέπτων μεγάλων Βασιλέων και ισαποστόλων Κωνσταντίνου και Ελένης, όπου χοροστάτησε ο Οικουμενικός Πατριάρχης κ.κ. Βαρθολομαίος, στον πανηγυρίζοντα Ιερό Ναό Αγίων Κωνσταντίνου και Ελένης Υψωμαθείων.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου