Πρωί Κυριακής του Θωμά, 19ης Απριλίου 2015, στον Ναό της Ζωοδόχου Πηγής. Συλλειτούργησαν οι: Αρχιμανδρίτης Διονύσιος Λυκογιάννης (Ιεροκήρυκας Ι. Μ. Ζ., ο οποίος κήρυξε εμπνευσμένα τον θείο Λόγο), ο προΕφημέριος Μέγας Οικονόμος Χαράλαμπος Κλάδης και ο σημερινός Εφημέριος Ιερομόναχος Νικόδημος Κεφαλληνός. Εν τέλει έγινε λιτή της εφέστιας Εικόνας της Χρυσοπηγής και η τοποθέτησή Της στη μόνιμη θέση Της!
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου