Απόψε, 16 Ιουλίου 2015, στην Αγία Μαρίνα Καμινίων (παρεκκλήσιο της Ενορίας Αγίου Λαζάρου πόλεως Ζακύνθου), χοροστατούντος του Σεβ. Μητροπολίτου Ζακύνθου Διονυσίου Δ΄, ο οποίος ομίλησε επίκαιρα προς τους εκκλησιασθέντες περί του μαρτυρίου της τιμωμένης Αγίας. Εκεί, εκτός από την περίπυστη Εικόνα Της, θησαυρίζεται απότμημα εκ των τιμίων Λειψάνων Της!
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου