Εράνισμα κατανυκτικών φωτοστιγμών από τον Νιπτήρα, την Αποκαθήλωση, τον Επιτάφιο Θρήνο, την Πρώτη Ανάσταση, την υποδοχή του Αγίου Φωτός, την Ανάσταση και την λαμπρινή Θεία Λειτουργία στον Καθεδρικό Ναό της Υπαπαντής του Κυρίου πόλεως Αμμάν της Ιορδανίας, προεστώτος του οικείου Μητροπολίτου Σεβ. Φιλαδελφείας κ. Βενεδίκτου.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου