Κυριακή των Μυροφόρων (20.4/3.5.2020), ο Μακ. Πατριάρχης Ιεροσολύμων και πάσης Παλιστίνης κ. Θεόφιλος Γ΄, συνοδευόμενος υπό του Μητροπολίτου Ναζαρέτ κ. Κυριακού, μετέβη για την αναστάσιμη θεία Λειτουργία στη Μονή του Θαβωρείου Όρους. Η Ευχαριστιακή Σύναξη της ημέρας έγινε κεκλεισμένων των θυρών, εξαιτίας του φόβου του θανατηφόρου Κορονοϊού.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου