Ευρισκόμενος στην Κρήτη αυτές τις ημέρες ο Σεβ. Μητροπολίτης Ζακύνθυ κ. Διονύσιος Δ΄ και μάλιστα στην Ιερά Μητρόπολη Γορτύνης και Αρκαδίας, συλλειτούργησε με τον οικείο Ποιμενάρχη Σεβ. κ. Μακάριο, σήμερα, 5 Ιουλίου 2020, Κυριακή Δ΄ Ματθαίου, εορτή πάντων των εν Κρήτη διαλαμψάντων Αγίων, στον εορτάζοντα Ναό τους, στην Ενορία Πλατάνου της Γόρτυνας.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου