Εσπέρας Δευτέρας, 14ης Δεκεμβρίου 2020, στον πανηγυρίζοντα Ναό του Αγίου Ελευθερίου πόλεως Κερκύρας, τιμώντας τον Άγιο Ιερομάρτυρα Ελευθέριο. Τον μοναχικό αυτόν Εσπερινό -εφέτος κεκλεισμένων των θυρών λόγω του Κορονοϊού- τελεί μόνος προς Μόνον ο καλός Εφημέριος, Πρωτοπρεσβύτερος Δημήτριος Κοσκινάς.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου