Εσπέρας Σαββάτου 23ης Ιουλίου 2022, για τον Αναστάσιμο Εσπερινό επί τη ιερά μνήμη του Αγίου Νεομάρτυρος Θεοφίλου του Ζακυνθίου, στον φερώνυμο Ναό του Κεντρικού Κοιμητηρίου πόλεως Ζακύνθου, χοροστατούντος του Σεβ. Μητροπολίτου Ζακύνθου κ. Διονυσίου Δ΄. Ακολούθησε λιτάνευση της ιεράς Εικόνος του Ζακυνθίου Αγίου εντός του Κοιμητηρίου.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου