Δειλινό 22ας Αυγούστου 2022, στο Σκουληκάδο, γραφικό και φιλοπρόοδο χωριό της Ζακύνθου, στον πανηγυρίζοντα κεντρικό Ναό της Αναφωνητρίας, εψάλη Αρχιερατικός Εσπερινός, επί τη αποδόσει της εορτής της Κοιμήσεως της Θεοτόκου, χοροστατούντος του Σεβ. Μητροπολίτου Ζακύνθου κ. Διονυσίου Δ΄. Ο οικείος Εφημέριος, Μέγας Οικονόμος Νικόλαος Κονίδης, είχε μεριμνήσει τα δέοντα.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου