Μητρόπολις Δρυινουπόλεως, Πωγωνιανής και Κονίτσης: Παννυχίς της Αναστάσεως και Αναστάσιμος Θεία Λειτουργία στην Ενορία των Αγίων Κωνσταντίνου και Ελένης Κεφαλοχωρίου, Αγίας Παρασκευής Δροσοπηγής, Αγίου Δημητρίου Πλαγιάς (πρώην Ζέρμα) και Αγίου Γεωργίου Πύργου Κονίτσης! Τις διαδοχικές αυτές "μικρές" Αναστάσεις (μεγαλειώδεις, ωστόσο, στην πραγματικότητά τους) τέλεσε ο καλός ιερέας π. Κωνσταντίνος Ταμπάκης.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου