Πρωί Κυριακής ΙΑ΄ Λουκά, 13.12.2020, στο ιερό Προσκύνημα του Αγίου Σπυρίδωνος πόλεως Κερκύρας, ορθίου όντος του σεπτού Σκηνώματός Του, λειτουργούντος του οικείου Μητροπολίτου, Σεβ. Κερκύρας, Παξών και Διαποντίων Νήσων κ. Νεκταρίου. Και αυτή η Ευχαριστιακή Σύναξη τελείται δίχως την παρουσία πιστών, εξαιτίας του Covid-19.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου