Στο χιονισμένο Κίεβο και δη στη Μικρή Αγία Σοφία (δίπλα στον μουσειακό και ιστορικό ομώνυμο Καθεδρικό) έγινε απόψε, νύκτα 14ης προς 15η Φεβρουαρίου 2021, έγινε Αγρυπνία για την εορτή της Υπαπαντής του Κυρίου, με το ιουλιανό ημερολόγιο. Για όλα είχε φροντίσει ο οικείος Εφημέριος π. Ιωάννης Σιντόρ, κληρικός της Αυτοκέφαλης Εκκλησίας της Ουκρανίας, επίσημης Εκκλησίας της χώρας.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου