Πρωί Τρίτης, 27ης Ιουλίου 2021, τιμώντας την μνήμη του Αγίου Παντελεήμονος του Ιαματικού, στον Ναό του Αγίου Γεωργίου της μικρής Ενορίας Χουρχουλίδι Ζακύνθου, όπου υπάρχει Εικόνισμα του τιμωμένου Αγίου, εις ανάμνησιν προσεισμικού Ναού. Της Θείας Λειτουργίας προέστη ο Σεβ. Μητροπολίτης Ζακύνθου κ. Διονύσιος Δ΄, ο οποίος ομίλησε κατάλληλα προς τους εκκλησιασθέντες.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου