Την Παρασκευή, 18 Μαρτίου τρ. μ., εψάλη η Β' Στάσις των Χαιρετισμών προς την Υπεραγία Θεοτόκο στον Ιερό Ναό Γενεσίου του Τιμίου Προδρόμου και Βαπτιστού Ιωάννου στην ακριτική Κοινότητα του Γενή Μαχαλλέ - 'Ανω Βοσπόρου, χοροστατούντος του Σεβ. Ποιμενάρχου ημών Μητροπολίτου Γέροντος Δέρκων κ. Αποστόλου.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου