Το Σάββατο, 25 Μαρτίου 2023, εορτή του Ευαγγελισμού της Θεοτόκου, ο Σεβ. Μητροπολίτης Δέρβης κ. Ιεζεκιήλ προέστη της Θείας Λειτουργίας στον Ιερό Ναό του Αγίου Ευσταθίου στη Μελβούρνη, ενώ στη συνέχεια τέλεσε Δοξολογία επί τη επετείω της Ελληνικής Επανάστασης του 1821. Παρέστησαν, μεταξύ άλλων, η Υποπρόξενος του Γενικού Προξενείου της Ελλάδας στη Μελβούρνη κ. Γεωργία Μπότσιου, μέλη του ελληνικού παραρτήματος RSL, καθώς και μαθητές και εκπαιδευτικοί των ελληνορθόδοξων σχολείων του Oakleigh Grammar και Άγιος Ιωάννης.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου